| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 6 nF |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating | 315 V |
| Life (Hours) | 12000 Hours |
| Diameter | 76.9 mm |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 18 mΩ |
| Lead Pitch | 31.7 mm |
| Packaging | Box |
| Impedance | 21 mΩ |
| Ripple Current @ Low Frequency | 23 A @ 100 Hz |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
